![](/meedia/visioon-tootmisalad-keila-droonipildid.jpg)
Üldplaneeringu üldosa
Üldplaneering on Keila linna ruumilise arengu põhimõtete kujundamise dokument, mis arvestab linna strateegiliste dokumentide ja ruumilise arengu mõjude hindamisega. Selle eesmärk on tagada säästev ja tasakaalustatud areng, seades tingimused kogu linna territooriumi arendamiseks järgmise 10-15 aasta perspektiivis.
Üldplaneeringust
Kehtiv Keila linna üldplaneering on kehtestatud 2002. aastal ning kasutusel olnud üle viieteistkümne aasta. Keila Linnavalitsus algatas uue üldplaneeringu koostamise järgneva põhjendusega: hea elu- ja majanduskeskkonna loomise ja kestmise üks oluline eeldus kohalikus omavalitsuses on kvaliteetse ja toimiva üldplaneeringu olemasolu ning eesmärgipärane koostöö planeeringuga kavandatu elluviimiseks. Üldplaneeringul on suur roll maakasutus- ja ehitustingimuste määramisel, üldplaneering on vastavat investeeringut ja ehitust ettevalmistava detailplaneeringu koostamise alus ning käsitleb linna arengut tervikuna.
Keila linna üldplaneeringu koostamisel arvestatakse ka Harjumaa Maakonnaplaneeringuga 2030+ (kehtestatud riigihalduse ministri käskkirjaga 09.04.2018 nr 1.1-4/78), et linna ruumilise arengu suundumused, maakasutuse tingimused ja muu üldplaneeringuga kehtestatav oleks kooskõlas kehtestatud maakonnaplaneeringuga. Tehakse ettepanekuid kehtiva maakonnaplaneeringu täpsustamiseks.
Keila linna üldplaneeringuga tuleb lahendada planeerimisseaduses §75 määratud ülesanded, mis on Keila linna arengu seisukohalt olulised ja asjakohased ning tuginevad linna ruumilistele eesmärkidele ja vajadustele. Üldplaneeringuga lahendatavate ülesannete otsustamisel lähtutakse kohaliku omavalitsuse üksuse ruumilistest vajadustest ja planeeringu eesmärkidest.
Üldplaneeringus käsitletavaks alaks on Keila linna haldusterritoorium. Samas kaasatakse üldplaneeringu koostamisse kontaktvööndi alad (vt Maakasutus), mis jäävad naabervaldade territooriumile kuid on ruumiliselt Keila linnaga seotud.
Üldplaneering on kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu ja detailplaneeringu koostamise ja detailplaneeringu koostamise kohustuse puudumisel projekteerimistingimuste andmise aluseks.
Koostatavas üldplaneeringus käsitletavad maakasutus- ja ehitusreeglid ei puuduta varem kehtestatud detailplaneeringutes määratud ehitusõigust. Üldplaneeringu koostamisel vaadatakse kehtivad planeeringud üle, tehes vajadusel ettepaneku nende kehtetuks tunnistamiseks või põhimõtete lisamiseks, mis vajavad detailplaneeringu elluviimisel täiendavat arvestamist.